Kim jesteśmy?

Ula Wałachowska

Niepoprawna optymista chcąca naprawić cały świat.
Kiedy tak naprawdę zaczęłam podróżować – ciężko powiedzieć. Już jako dziecko nie mogłam wysiedzieć w domu, zaś rodzice chętnie to wykorzystywali podrzucając mnie do rodziny:).

ulek
Na co dzień mieszkam w Bieszczadach, gdzie prowadzę firmę survivalową www,bukoweberdo.pl. Choć trochę zwiedziłam już miejsc, nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na świecie do mieszkania niż Bieszczady.  Jak to mówią ” wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.
To tutaj spędzam najwięcej czasu. W wolnych chwilach biegam amatorsko po lesie, próbując uchwycić idealny moment, Czasem się udaje a czasem… po prostu spędzam czas w naturze.

Czym podróżuję – czym się da. Podróżowałam na stopa, pociągiem, autobusami, motocyklem. W ostatnim czasie zakupiłam samochód, którym również podróżuję. Z racji pracy (pracuję kiedy jest ciepło) mam wolny czas kiedy jest zimno. W ostatnim czasie więc autko stało się jednym z ulubionych moich środków transportu.

Ukończyłam studia o profilu dziennikarskim jak i geograficznym.  Pierwsze moje wielkie plany to była praca                w mediach i pisanie reportaży. „Poszłam”na geografię i teraz mogę powiedzieć : „pół dziennikarz, pół geograf”.

Uważam, że nie ma ograniczeń w podróżowaniu. Jak ktoś czegoś pragnie i do tego dąży to w końcu to osiągnie.         W podróżowaniu kocham wolność, niezależność – ale największą magią każdego miejsca są ludzie, którzy tworzą historię danego miejsca.

Na blogu staram się podzielić wspomnieniami, poradami z danego kraju. Jeśli masz jednak więcej pytań – napisz, zadzwoń albo odwiedź mnie w Bieszczadach!

Kuba

„Bo góry połączyły nas…” – taki mamy zapis w obrączkach, taki też napis mieliśmy na motocyklu na ślubie.

DSC07554

Na co dzień mieszkam w Bieszczadach, prowadzę podobnie jak Ula swoją firmę  www.dzikie-bieszczady.pl. Zajmuję się organizacją wycieczek po Bieszczadach i Europie. Swoje doświadczenie wykorzystuję później podczas tworzenia programów dla osób, które korzystają z usług mojego biura.

Czy podróżuję od dawna – biorąc pod uwagę, że jako 12-letni chłopiec wyjechałem z tatą na Syberię, można powiedzieć, że tak. Już tam musiałem zadbać sam o siebie, o pożywienie i umiejętnie przechytrzać starszych. Później miałem przerwę w dłuższych podróżach, jednak  jak tylko miałem chwilę urywałem się gdzieś na kilka dni.

W 2009 roku poznałem Ulę i od tamtej pory podróżujemy już razem. Czasem wystarczy nam parę dni by uciec gdzieś w Bieszczady, gdzie turyści nie docierają

Studiowałem dziennikarstwo, później kulturoznawstwo. Fascynuje mnie Japonia, kraj, ludzie kultura. W 2015 roku spełniłem swoje marzenia i razem z Ulą przez 3 tygodnie przemierzaliśmy kraj Kwitnącej Wiśni. Wiem, jednak, że na tym nie koniec…

 

.

Polska Depresja

Hokkaido - Japonia

Korea Południowa- Seul

Komentowanie jest wyłączone