Jigoku, czyli po japońsku piekło!

Japonia jest jednym z nielicznych krajów/wysp, gdzie wszystko dymi, trzęsie się, bulgocze niczym garnek z wrzącą wodą.

Będąc w temacie gorących źródeł zabiorę Was tym razem na wycieczkę do Japońskich piekieł – Beppu.
Beppu dymiło najmocniej ze wszystkich odwiedzonych przez nas miejsc,a doznania potęgował zapach zgniłych jajek :”)

Mapa Japoni - Beppu
Niestety, albo i stety kapać sie nie wolno, bo albo zawierają trujące związki chemiczne, albo są zbyt gorące.
Japończycy w swojej perfekcji są „doskonali”. Mam tu na myśli zagospodarowanie całego dymiącego obszaru. Często przecież tak w życiu się zdarza, że to co niedozwolone i trujące jest najczęściej piękne. I takie właśnie jest Beppu.
Kiedy przyzwyczaimy się już do zapachu możemy śmiało zacząć rozkoszować się pięknymi kolorowymi jeziorkami. Zaś wokół nich urządzone są w doskonały sposób skwery zieleni, w których możemy odpocząć.

Jeziorek jest w sumie osiem: Piekło Morza (海地獄, Umi-Jigoku), Piekło Wygolonej Głowy Mnicha (鬼石坊主地獄, Oniishibouzu-Jigoku), Piekło Gór (山地獄, Yama-Jigoku), Wrzące Piekło (かまど地獄, Kamado-Jigoku), Piekło Demonicznej Góry (鬼山地獄, Oniyama-Jigoku), Piekło Białego Stawu (白池地獄, Shiraike-Jigoku), Piekło Stawu Krwi (血の池地獄, Chi no Ike-Jigoku) i Piekło Gejzeru (龍巻地獄, Tatsumaki-Jigoku).
Cały obszar stwarza ogólnodostępnego, jednak aby móc zobaczyć poszczególne kolorowe jeziorka trzeba zapłacić. Kupuje się jeden bilet i już można wędrować miedzy dymiącymi Onsenami.
Dla urozmaicenia atrakcji utworzono tam również mini zoo, gdzie można obejrzeć małpy, krokodyle, hipopotama czy flamingi.
Jako atrakcję w doznaniach kulinarnych można spróbować gotowanych jajek czy kukurydzy w gorących źródłach. My jednak odmówiliśmy sobie tej rozkoszy, jakoś rozchodzący się zapach nie zachęcił nas do konsumpcji 🙂
Spacerując ścieżkami nacieszyć oko można kilkoma jeziorkami.
Jeziorko błotne, cały czas bulgoczące. Trochę przypominające wulkany błotne w Rumuni. Ciekawostką jest to, że swoją nazwę „hon bozu jigoku” zyskało od podobieństwa do ogolonych mnisich głów:) Na całym obszarze znajdują się także inne jeziora: rdzawe jezioro, błękitne niczym laguna morska czy tryskający gejzer.
Miejsce godne polecenia i „stracenia” tam całego dnia 🙂

Koszty:

  • Autobus by dotrzeć do Beppu: 330Y/os
  • Bilet wstępu normalny 2100Y/os / ulgowy 1350Y/os

Beppu - Japonia Gorące źródła w Japonii - Beppu Gorące źródła w Japonii - Beppu Gorące źródła w Japonii - Beppu Gorące źródła w Japonii - Beppu Gorące źródła w Japonii - Beppu Gorące źródła w Japonii - Beppu Gorące źródła w Japonii - Beppu Gorące źródła w Japonii - Beppu I krótki filmik z aktywnego gejzeru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *